Kolon Kanseri Tedavisi

Hemoroid

01-03-2020 23:59:37
3 güne bir dışkı yapıyorum ve yarım saatle 45 dk arası sürüyor sonrası çok ağrılı oluyor ve memeler dışarı çıkıyor. 10 yıl önce bantlama yöntemiyle tedavi oldum ama geçmedi. Okuduğum kadarıyla benimki 2.derece iç hemoroid. Evde ne yapabilirim nasıl bir yol izlemeliyim teşekkür ederim
Yanıt:

Geçmiş olsun.

 

Normalde doğan her canlıda kalın bağırsağın (barsak) dışarı açılan en son kısmında damar ağları mevcuttur. Kalın bağırsağın (barsak) son bölümü olan makat bölgesinde bulunan bu damar ağlarına hemoroidal damarlar denir. Normalde her bireyde bulunan bu damar ağlarının vücudumuzda çok önemli görevleri vardır.

 

Hemoroidal damarlar yerleşim yerine göre göre makat bölgesinin iç kısmında (internal) veya dış kısmında (eksternal) yer alırlar.

 

Basur hastalığı (hemoroid hastalık) çok yaygın bir hastalıktır. Bazı kişilerde makat (anüs) çevresinde bulunan hemoroidal damarlar aşırı derecede genişler ve makattan (anüsten) dışarıya taşarlar. Bu da basur hastalığının (hemoroidal hastalığa) oluşumuna nedene olur.

 

Hastanın şikayetleri yaşam kalitesini bozuyorsa, günlük yaşamını etkiliyorsa mutlaka doktor kontrolü gerekir. Buna ek olarak basur hastalığı sıklıkla kanama ile seyreder. Fakat dışkılama sırasında kanamaya neden olan birçok hastalık vardır. Bu nedenle ayırıcı tanı önemlidir. Ayırıcı tanı ve tedavi için mutlaka doktora gidilmelidir.

 

"Basur hastalığıdır deyip geçiştirmeyiniz" Gelişi güzel tedavi yöntemleri ile zaman kaybetmeyiniz.

 

http://www.kolonrektum.com/hemoroid

http://www.kolonrektum.com/makat-etrafindaki-rahatsizliklar

 

 

Saygılarımla

 

Prof Dr M Ayhan KUZU

www.ayhankuzu.com

Doktora Sor
Instagramda Takip Et